Bądź piękna i modna Co w modzie piszczy

Skarpety odpowiadające za część odzienia, bez którego nie można funkcjonować.

Podczas gdy rozpoczynamy rozmawiać o ubiorze, mamy na myśli nie tylko spodnie, spódnicę czy koszulę, ale także bieliznę. Określana jest ona bazą od której zaczynamy codzienny ceremoniał ubierania się. Troszczymy się o to by była świeża i porządna z racji komfortu oraz czystości indywidualnej. Mówiąc o bieliźnie, na usta nasuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpetki.

Skarpetki

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Są nieodłączną częścią garderoby każdego człowieka. Tworzywo, z jakiego są zrobione zależy zwłaszcza od ich przeznaczenia. Skarpety damskie, męskie i dziecięce robione są w czterech długościach: bardzo długie, w inny sposób nazywane zakolanówkami, długie tzw. podkolanówki, standardowe, które wystają ok. 8 cm nad kostkę, jak również stopki, które dochodzą do połowy kostki.

Mają sporo rozmiarów, rodzajów kolorystycznych, tak, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Zarówno skarpety damskie w różnych kolorach, męskie jak i dziecięce tworzone są przede wszystkim z bawełny z dodatkami: lycry, czy nylonu. Obszernie pojęte skarpety sportowe casual w inny sposób zwane specjalizowanymi, są znakomitym wyborem przy uprawianiu którejkolwiek dyscypliny.

Do ich produkcji, oprócz dodatków jakie stosuje się w typowych skarpetach , wykorzystuje się tzw. włókna techniczne – coolmax, których obowiązkiem jest ulepszyć właściwości termiczne, antybakteryjne, antyzapachowe a także antygrzybiczne. W swojej strukturze skarpety sportowe posiadają wyjątkowe zgrubienia, w miejscach, w których na ogół dochodzi do przetarć, za pomocą których odprowadzanie wody bądź nadmiaru ciepła jestwyraźnie uproszczone.

Kolejnymtypem tej klasy bielizny są skarpety z bambusa. Warto jednakżesprawdzać co kupujemy, gdyż często zdarza się że w miejsce włóka bambusowego mamy wiskozę wytworzoną z tego włókna. Posiadają one szereg walorów: są przyjemne dla stóp, zabezpieczają przed poceniem, neutralizują przykry zapach, są szybkoschnące. Jedyną wadą jaką posiadają skarpety z bambusa to niedługa żywotność: zaprojektowane są na maksymalnie 50 prań.

Skarpety stanowią warstwę ubioru chroniącą stopy przed chłodem, otarciami a także separują je od obuwia. Są podstawowym detalem ubioru na jakąkolwiek porę roku. Wskazane jest aby przy wyborze ich sprawdzać skład, będziemy mielipewność, że kupujemysprawdzony produkt.

You may also like...