Moda dla pań

Jakiego rodzaju tkaniny i materiały stosuje współczesny przemysł odzieżowy, jakie zalety ma klasyczna wełna.

Rynek odzieżowy zużywa ogromne ilości materiałów i tkanin, z których szyje się najróżniejsze ubrania. Tak naprawdę to projektant konkretnego rodzaju odzieży będzie decydował o tym, jakie wzory i odmiany zastosuje, aby końcowy produkt spełniał wszystkie oczekiwania. A projektanci rozmaitych możliwości mają naprawdę dużo, bowiem samych typów materiałów jest kilkadziesiąt rozmaitych rodzajów, a każdy z nich występuje w tysiącach odmian i kolorów. Wybór konkretnej tkaniny będzie zależał od tego, co się będzie z niej chciało uszyć. Zupełnie co innego będzie potrzebne, jeżeli do uszycia jest garnitur albo koszula, a co innego jeżeli będzie trzeba zaprojektować grubą zimową kurtkę czy przytulny koc. Przy tym ostatnim wykorzystuje się różnego rodzaju dzianiny futerkowe, które jak można wywnioskować po ich nazwie, będą przypominać swoją fakturą i wyglądem i fakturą normalne futro. Tego typu dzianiny oferowane są w ogromnej ilości rodzajów i odmian, przez co projektanci dostają niezwykle dużo możliwości.

wełna gotowana

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
dzianiny futerkowe

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
wełna gotowana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W przypadku klasycznych ubrań możliwości są jeszcze większe, a do dyspozycji są zarówno tkaniny sztuczne jak i naturalne. Jeżeli będzie chodzić o naturalne, to przeważnie stosowane są bawełna oraz wełna (zobacz wyroby z wełny parzonej) (zamów już dzisiaj dzianiny futerkowe na ). Bawełna wytwarzana jest z rośliny o takiej samej nazwie i jest ona najpopularniejszych materiałem wykorzystywanym przy produkcji odzieży. Jest ona bazą dużej ilości rozmaitych (drukowanie tkanin), lecz również jest wykorzystywana jako dodatek do lnu albo wełny (sprawdz ofertę wysokiej jakości dzianin na Z kolei wełnę wytwarza się z sierści różnych zwierząt, na przykład owiec, kóz, wielbłądów czy nawet królików. Posiada ona liczne zalety, między innymi doskonałe właściwości izolacyjne i sporą higroskopijność, ale jej wytwarzanie jest stosunkowo drugie. Sprawia to, że wełna gotowana i pozostałe jej rodzaje są dość kosztowne, lecz akurat w tym przypadku cena idzie za jakością (wełna gotowana od

Z wełny wytwarza się między innymi tkaniny, z których szyte są eleganckie płaszcze i garnitury. Często jest także mieszana z innymi włóknami, przykładowo jedwabiem, lnem lub bawełną.

You may also like...