Bez kategorii

Dla jakich osób szkła kontaktowe jednodniowe mogą być idealnym rozwiązaniem?

Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą wybrać soczewki jednodniowe albo cyklicznej wymiany przykładowo dwudniowe lub kwartalne.
Najzdrowszym i najskuteczniejszym sposobem noszenia szkieł kontaktowych są soczewki kontaktowe jednodniowe.

Na koniec dnia wyrzuca się zużyte soczewki, a na drugi dzień używa drugich. Główną zaletą używania szkieł jednodniowych, jest brak konieczności ich pielęgnowania. Codziennie odczuwamy świeżość. Niezwykle przydatne są na pływalni. Po wyjściu z basenu, możemy je od razu wyrzucić do śmieci. Dzięki częstej wymianie takie soczewki jednodniowe nie są narażone na infekcje oraz przenoszenie ich na oczy. Są one niezwykle komfortowe w noszeniu. Wkładanie codziennie świeżych soczewek jest bardzo higieniczne dla oczu.
biegająca para

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com

Z uwagi na to, że nie potrzeba ich czyścić, polecane są osobom, które wiodą dynamiczny tryb życia. Są znakomitym rozwiązaniem podczas podróży oraz spotkań z przyjaciółmi. Na tego typu spotkanie nie potrzeba zabierać płynu do pielęgnacji szkieł kontaktowych. Jeśli chciałbyś nosić soczewki jedynie przez kilka godzin w ciągu dnia, to też jest to dla ciebie idealne rozwiązanie. Szczególnie polecane są szkła kontaktowe, jeżeli masz dużą wadę wzroku i przy astygmatyzmie, jakiego nie da się wyrównać przy pomocy okularów. Kiedy względy kosmetyczne wymagają noszenia szkieł, również mógłbyś je wybrać. Jeśli ktoś nie mógłby wkładać okularów, również soczewki kontaktowe mogą być dla niego rozwiązaniem.

Należy jednak pamiętać, że są przeciwwskazania, które uniemożliwiają możliwość usuwania wad wzroku za pomocą szkieł. Przed zaczęciem używania soczewek kontaktowych, należy porozmawiać z lekarzem lub (psychiatrzy bydgoszcz prywatnie) optometrystą. Nawet jeżeli chodzi o soczewki na jeden wieczór.

You may also like...