O zdrowiu

Czemu powinno się studiować pielęgniarstwo?

Pielęgniarstwo jest to w tej chwili jeden z najpopularniejszych kierunków uczelni. W naszym kraju jak też w Europie już w tej chwili odczuwalny jest deficyt pielęgniarek, a szacuje się, iż w 2020 roku w Polsce brakować będzie mniej więcej 160 000 pielęgniarek i pielęgniarzy.

pieniądze

Autor: Anderson Cassoli
Źródło: http://www.flickr.com
Dyplom z pielęgniarstwa znamiennie powiększa Twoje szanse na rynku pracy Studia na wyższej uczelni pomogą Ci opanować wiedzę teoretyczną oraz wszelakie umiejętności i kompetencje niebezcelowe w zawodzie pielęgniarki. Plan edukowania powinien być zgodny z najnowszymi instrukcjami Ministerstwa Nauki oraz Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwa Zdrowia. Czemu warto studiować pielęgniarstwo oraz zostać pielęgniarką?
W naszym kraju powyżej pół miliona ludzi wykonuje zawody medyczne, z czego mniej więcej trzysta tysięcy – to pielęgniarki. Mimo całkiem imponującej liczby daleko nam jeszcze do średniej krajów UE, gdzie na tysiąc rezydentów przypada mniej więcej dziesiątka pielęgniarek. U nas współczynnik tenże wynosi niecałe pięć na tysiąc obywateli. Skutkiem tego „zielone światełko dla pielęgniarstwa”, powinno być cały czas zapalone. cenione specjalizacje dla pielęgniarek – Specjalizacje dla pielęgniarek które proponują Polskie uczelnie są różne.
Opalanie na plaży

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Opieka zdrowotna na początku XXI wieku stoi przed zjawiskiem powiększających się wyczekiwań społecznych względem pracowników ochrony zdrowia. -Wynika to w szczególności ze wzrostu ilości oraz jakości problemów zdrowotnych ludności oraz postrzegania owego fachu jako prowadzącego w realizacji zamysłów oraz zadań ochrony zdrowia.

Zajęcie pielęgniarki przynależy do niemnogich zawodów społecznego zaufania. Od pielęgniarki społeczeństwo oczekuje nienagannej postawy etycznej, wysokiej kultury osobistej, egzekwowania a także poszanowania praw Pacjenta. Specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek to ostatnio popularny kierunek.

You may also like...